24 Ekim 2020 Cumartesi
Giriş   

Back Light L1426
Arka Plan Led Aydınlatma
Yapay Görme ve Görüntü İşleme

İçerik
 • Yapay Görme Danışmanlık Desteği
 • Back Light L1426
 • Güç Bağlantı Kablo ve Soket
Led Tipi 5 mm
Led Sayısı
14x26 - 364 adet
Açı  15° - 30° - 60°
Renk Beyaz - Kırmızı
Yeşil - Morötesi (Ultraviyole)
Boyutlar
Uzunluk   179,0 mm
Genişlik    105,4 mm
Yükseklik   11,2 mm

Fiyat
2.000 TL + KDV


 
 
 

Teknik Özelllikler

Kullanılan PCB türü Rijit Alüminyumdur. Isıya dayanıklı olmakla birlikte yüksek frekanslarda rahatlıkla çalıştırılabilir. Neme ve sarsıntıya dayanıklı olması sebebiyle her türlü mekanik ortamda kullanılabilir.


Ürünün Kalite Kontrolü

İmalat aşaması tamamlanınca ürün, sıkı kalite kontrol işlemlerinden geçmektedir. Yüksek akım verilerek ledler ısıtılır. Isınan ledler sıcaklık altında belirli bir süre bekletilir. Isınma işlemi sonucunda kararlı bir şekilde yanmayan ledler değiştirilir. Çok düşük ve çok yüksek voltajlara karşı ledlerin verdiği tepkiler değerlendirilerek kararlı yapıda olmayan ledler çöpe atılır. 

Sistemin tamamen kararlı, lineer ve hassas şekilde çalışması sağlanmadıkça bu işleme devam edilir.

Aydınlatma Tasarımı ve Hesabı

Aydınlatma çözümleri ile ilgili bütün teknik (eş dağılım, zıt yönlü dağılım, aydınlatma) hesaplamaları  ücretsiz şekilde müşterilerimize sunmaktayız.

Objektif görüntüyü yakalar ve ışık şeklinde algılayıcıya sunar.

Bu sürecin sağlıklı bir şekilde işlemesi için aydınlatma hesabı yapmak kaçınılmazdır. Bunun için temel değişkenler; 
Görüş alanı : Işığın ne kadar alanı göreceği.
Çalışma mesafesi : İş parçası, kamera ve aydınlatma arasındaki mesafeler.
Kamera : Kameranın görüntü alma (frame) sayısı, tetik özellikleri.


Görüntüye ışıklandırma uygulamak için birçok farklı yöntem vardır. Işığın geldiği yön, parlaklığı ve hedefin rengine kıyasla renginin veya dalga boyunun, bir makine görme ortamı tasarlarken göz önünde bulundurulması gerekir. Işıklandırma, iyi bir görüntü elde etmenin çok önemli bir parçasıdır. 

Pozlama süresi ile birlikte, bu, aydınlatma uygulanmadan önce piksel dizisindeki ışığın miktarını belirler. Deklanşör veya pozlama süresi görüntünün piksel dizisine ne kadar süreyle yükleneceğini belirler. Yapay görmede, deklanşör elektronik olarak, genellikle milisaniye sırasına göre kontrol edilir.

Görüntü yakalandıktan sonra, yazılım araçları uygulanır. Bazıları analizden önce uygulanır (ön işleme), bazıları ise incelenen nesnenin özelliklerini belirlemek için kullanılır. Ön işleme aşamasında, kenarları netleştirmek, kontrastı artırmak veya boşlukları doldurmak için görüntüye efektler uygulanabilir. Bu, diğer yazılım araçlarının yeteneğini geliştirmek için yapılır.

Uygulama alanları

 • Yapay Görme (machine vision)
  Kalite Güvencesi
  Robot / Makine Rehberliği
  Test ve kalibrasyon
  Veri koleksiyonu
  Gerçek zamanlı süreç kontrolü
  Veri koleksiyonu
  Makine izleme
  Sayma sıralama
 • Görüntü İşleme (Image Processing)
 • Endüstriyel Led Aydınlatma
 • Konveyör Hattı Aydınlatma
 • Robot Otomasyon Uygulamaları
 • Endüstri 4.0 Uygulamaları

Back Light Nedir?

Türkçe'de "Arka Plan Led Aydınlatma" olarak tanımlanan ışıkların temel özelliği lensler  yardımıyla lineer (doğrusal) ışık yayılımı elde etmektir.

Yapay Görme Nedir?

Bilgisayarlı Görme veya Makine Görmesi (Machine Vision), genellikle endüstride olan otomatik muayene, proses kontrolü ve robot rehberliği gibi uygulamalar için görüntüleme tabanlı otomatik muayene ve analiz sağlamak için kullanılan teknoloji ve yöntemlerdir.

Yapay Görme, genellikle endüstriyel veya üretim ortamında nesneleri otomatik olarak incelemek ve analiz etmek için bir kamera veya birden fazla kameranın yazılım ile kontrol edilmesi şeklinde oluşturulan sistemlerdir. Elde edilen veriler daha sonra bir işlemi veya üretim faaliyetini kontrol etmek için kullanılabilir. Tipik bir uygulama montaj hattında olabilir; Bir parça üzerinde bir işlem yapıldıktan sonra, bir görüntüyü yakalamak ve işlemek için kamera tetiklenir. Kamera bir şeyin konumunu, rengini, boyutunu veya şeklini veya nesnenin orada olup olmadığını kontrol etmek için programlanabilir. Ayrıca standart veya 2 boyutlu matris barkodlara bakabilir ve deşifre edebilir, hatta basılan karakterleri okuyabilir.

Görüntü İşleme Nedir?

Görüntü işleme, gelişmiş bir görüntü elde etmek veya ondan bazı yararlı bilgiler elde etmek için görüntü üzerinde bazı işlemleri gerçekleştirme yöntemidir. Girişin bir görüntü olduğu ve çıktının görüntü veya bu görüntüyle ilgili özellikler / özellikler olabileceği bir sinyal işleme türüdür.

Görüntü işleme şunlardan oluşur:
Görüntüyü görüntü alma araçlarıyla içeri aktarmak;
Görüntünün analizi ve manipülasyonu;
Hangi sonuçta görüntünün değiştirilebileceği çıktı veya görüntü analizine dayanan rapor.

Endüstriyel Led Aydınlatma,Yapay Görme, machine vision systems, görüntü işleme, bilgisayar görmesi, bilgisayarlı görme, yapay görme yazılımı, image processing, Kameralı Aydınlatma Sistemleri, kaliteli led ışıkları, konveyör aydınlatma, endüstri 4.0, endüstri40, görüntü manipülasyonu, görüntü analizi, Makina görmesi, cisim tanıma, görme sistemi, düşük seviyeli görüntü işleme, orta seviyeli görüntü işleme, yüksek seviyeli görüntü işleme, kenar belirleme işlemi, ysa, algoritma, eşikleme, görüntü yakalama, gerçek zamanlı cisim tanıma, ışık tasarımı, aydınlatma çözümleri, ışık çözümleri, strobe ışıklar, yüksek akımlı kaliteli led aydınlatmalar, endüstriyel aydınlatma sistemleri, opencv, kalite kontrol,resim okuma, kenar algılama, rgb, hata tespiti, ışık açısı, aydınlatma açısı,  back Light, backlight, ring light, bar light, point light, dark field, arka plan aydınlatma, arka fon aydınlatma, halka şeklinde aydınlatma, yüzük tip aydınlatma, bariyer tip aydınlatma, düz uzun aydınlatma, açısal düzlemsel aydınlatma, ani ışık açma kapatma, noktasal tip aydınlatma, doğrusal aydınlatma, lineer aydınlatma, özel tasarım aydınlatma, müşteriye özel aydınlatma projeleri


     
LUDRE TEST ÖLÇÜM VE KALİTE KONTROL YAZILIMLARI
Dumlupınar Mahalesi, Pelin Sok. No:51 D16 Kadıköy - İSTANBUL
Tel: +90 216 519 0854
 www.ludre.com.tr

| | Tasarım @ ERDEN Bilgisayar
Valid XHTML and CSS